14 października oprócz Święta Szkoły obchodzimy również Dzień naszego Patrona - Czesława Miłosza

Dzisiejszy dzień należał do pierwszoklasistów nie tylko ze względu na uroczystość ślubowania. Uczniowie z klasy 1A po dwóch konkurencjach (bule, przeciąganie liny) debrali z rąk Pani Dyrektor puchar przejściowy Ligi World Games.

Występy uczniów budziły wielkie emocje i wzruszenia. Młodzi artyści zaprezentowali swoje talenty muzyczne i recytatorskie. Po apelu na nauczycieli czekała specjalna niespodzianka przygotowana przez uczniów klasy 2A gimnazjum pod twórczym okiem pani Iwony Jankowskiej oraz wychowawczyni 2A - pani Ewy Łukasiewicz. Święto Szkoły to dzień, w którym uczniowie pytają nauczycieli. Na szczęście pięcioro śmiałków, w tym obydwie panie dyrektor, zgłosiło się do odpowiedzi na ochotnika. Reszta odetchnęła z ulgą ;) Pytania były strasznie trudne. Uczniowie wymagali wiedzy z zakresu numeracji butów, ceny kawy w szkolnym automacie, oraz zwierząt domowych.
Posypały się jedynki, do drugiej rundy pytań przeszli tylko mistrzowie, a najlepiej przygotowana do odpowiedzi okazała się nasza pani pedagog! :)

Slubowanie pierwszoklasistów odbyło się w tym roku w Krakowie na Skałce, przy grobie naszego patropna Czesława Miłosza.

1971

Your IP: 54.80.87.62