Saragossa- Hiszpania 2017

W okresie od 6.11 do 01.12.2017 czterdziestu pięciu uczniów naszej szkoły kształcących się w zawodzie technik hotelarstwa, technik obsługi turystycznej oraz technik ekonomista  miała możliwość wyjazdu do hiszpańskiego miasta Saragossa.

Uczniowie odbywali miesięczne praktyki w różnych rodzajach hoteli i obiektach hotelarskich oraz restauracjach a także w instytucjach kulturalnych ( Auditorio- Palacio de Congresos Zaragoza oraz Palacio de Sastago)  Nasi praktykanci zmagali się na co dzień z różnymi obowiązkami, ale przede wszystkim z komunikacją w języku obcym która przyniosła im bardzo pozytywne rezultaty. To była istna szkoła życia, ale nasi uczniowie poradzili sobie wyśmienicie!

Przez cały okres praktyk uczniowie mieli świetną okazję skonfrontować wiedzę nabytą w szkole z prawdziwym życiem w hotelu czy restauracji a także realną obsługą klienta.  Współpraca z międzynarodowym personelem pozwoliła poznać język hiszpański ale również otworzyć się na ludzi z całego świata. Po pracy wracali do miejsca zakwaterowania bogatsi o nowe doświadczenia.

Oczywiście wyjazd do Hiszpanii to nie tylko praca, nauka języka i zdobywanie doświadczenia, ale także odpoczynek i wiele atrakcji. W czasie wolnym od praktyk odbyła się wycieczka po Saragossie a także udany wyjazd do Barcelony.

W ramach zakończonych praktyk każdy z uczestników wyjazdu otrzymał certyfikaty Europass – Mobilność i Europass – Paszport Językowy oraz opinię od pracodawcy wraz
z oceną, co jest świetną przepustką do przyszłej pracy zawodowej.  Oczywiście pomijając formalną część, w ich wspomnieniach pozostaną niezwykłe znajomości, nabyte umiejętności i nowy bagaż doświadczeń a to jest czymś najcenniejszym. Mimo, iż radość z powrotu była ogromna, to i nutka żalu też się pojawiła.

Serdecznie zapraszamy do galerii zdjęć oraz na stronę na Facebook: praktyki erasmus+ hiszpania 2017- zs3- oraz do posłuchania wywiadu który został zamieszczony w osobnym artykule.

WYWIAD PRZEPROWADZONY Z UDZIAŁEM UCZENNIC NASZEJ SZKOŁY  W RADIU ONDA ARAGONESA podczas praktyk zagranicznych w Hiszpanii.

27 listopada 2017 w Saragossie dzięki staraniom Pani Iwony Grabalskiej oraz uprzejmości prezentera radia ONDA ARAGONESSA Pana Césara Gómeza, nasze najodważniejsze uczennice z klasy 3 ato Sylwia Jeżewska oraz Weronika Perzyna udzieliły wywiadu w lokalnym radiu. Wywiad został przeprowadzony podczas tegorocznych praktyk zagranicznych. Posłuchajcie…

Wywiad dostępny jest pod następującym linkiem

Rozpoczyna się od 25 minuty i trwa do ok. 43 minuty. Wprowadzenie do wywiadu jest w języku hiszpańskim ale bądźcie cierpliwi…J

Uczestniczkom gratulujemy odwagi a Pani Iwonie Grabalskiej dziękujemy za skuteczną promocję i ciekawe pomysły.

Uczestnicy wywiadu:

Sylwia Jeżewska – klasa 3ato