IMG 5655     6.04.2018 w Zespole Szkół nr 3 odbyła się V edycja Międzyszkolnego Interdyscyplinarnego Konkursu Przyrodniczo- Matematycznego GEOgraMAT. Z okazji 100- lecia odzyskania niepodległości przez Polskę- konkurs odbywał się pod hasłem – Cudze chwalicie, swego nie znacie – co wiesz o Polsce?

W zmaganiach wzięły udział: SP 28, SP 18, SP 71, SP 85, SP 38, SP 3, SP 68, Gimnazjum nr 16, Gimnazjum nr 12,SP 51. Każdą ze szkół reprezentowały dwuosobowe zespoły. W pierwszym etapie uczestniczy zmierzyli się z testem wiedzy obejmującym zagadnienia z nauk przyrodniczych oraz matematycznych, nawiązujących w treści do Polski. Test miał na celu wyłonienie sześciu dwuosobowych drużyn, które rywalizowały w II etapie o tytuł najlepszej drużyny oraz tytuł najlepszej szkoły. W przerwie na sprawdzenie testów, uczestnicy wraz z uczniami – przewodnikami z klasy 2ATO, zwiedzali szkołę i mogli brać udział w atrakcjach przygotowanych tego dnia w ramach dni otwartych, między innymi, smakować pysznych potraw przyrządzonych przez klasę gastronomiczną.

Po dogrywce, rozpoczęły się zmagania finałowe. Drużyny poddane zostały czterem zdaniom, które sprawdzały ich refleks, spostrzegawczość, umiejętność pracy w parze, wiedzę. Przygotowano również specjalne zadania dla publiczności, a za udzielenie poprawnej odpowiedzi oczywiście były drobne upominki!

W klasyfikacji drużynowej (która brała pod uwagę wynik z testu oraz liczbę punktów z II etapu):

I miejsce – SP 28 Katarzyna Rak, Marta Kosz

II miejsce – SP 18 Karolina Borowiec, Tymoteusz Rekuć

III miejsce – SP 71 Mikołaj Mężyk, Krzysztof Śmigiel

IV miejsce – SP 85 Dominik Kania, Kacper Pyda

V miejsce – SP 38 Bartosz Sęga, Nazar Pavlishak

VI miejsce - SP 71 Beniamin Łukinowski, Jakub Białas

Puchar dla najlepszej szkoły, która uzyskała najlepszy wynik punktowy ze wszystkich etapów zdobyła Szkoła Podstawowa nr 71. Przyznano również nagrodę indywidualną - za

najlepszy wynik w teście dla Karoliny Borowiec (SP18)

Szczególne podziękowania kierujemy dla opiekunów, którzy zmobilizowali uczniów do udziału w rozgrywkach. Zachęcamy do uczestnictwa w kolejnej edycji! GEOgraMAT już za rok!

1019952

Your IP: 54.198.15.20