• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

W poniedziałek i wtorek (30,31 stycznia) klasa Iath w ramach tygodni kulturalnych (akcja szkolnego samorządu uczniowskiego) prezentowała informacje o wybranym przez siebie kraju Ameryki Południowej- BRAZYLII. 

 
We wtorek zaprosiliśmy klasy 2, na prezentację o atrakcjach Brazylii. Zaproszeni goście dowiedzieli się np o karnawale w Rio de Janeiro, potrawach serwowanych w tym kraju, jego tradycjach i języku portugalskim. Poznali również kilka podstawowych słówek. Podsumowaniem prezentacji był mini quiz, który wygrał Kacper Kauc z 2 ate. Gratulujemy i zachęcamy do wirtualnej podróży po Brazylii oraz naszej krótkiej fotorelacji. 
 

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w obchodach księżycowego Chińskiego Nowego Roku. Uroczystość odbyła się w sali Oratorium Marianum 14 stycznia. Była to wspaniała okazja by zapoznać się bliżej z tradycyjnymi chińskimi tańcami i piosenkami. Organizatorzy wręczyli wyróżnienia dla najlepszych uczniów i nauczycieli.

zobaczcie nasz filmik

 

 

 

 

 

 

  

 

17 lutego 2016 r. odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Recytatorski. Uczniowie recytowali wybrane przez siebie wiersze. Oto laureatki konkursu:

 

I miejsce - Magdalena Dzwonek - 4ath

II miejsce - Aleksandra Telesiewicz - 3ate

III miejsce -  Dominika Bernaś - 2ath

 

Gratulujemy!

 

Zespół Szkół  nr 3 od wielu lat współpracuje z Instytutem Konfucjusza. Zajęcia z uczniami mają różnorodny charakter. Przyczyniły się do lepszego poznania szeroko rozumianej  chińskiej kultury. Najbardziej lubiana była nauka kaligrafii i przygotowywanie spektakli teatru cieni. Przez cały czas osobą utrzymującą stały kontakt z Instytutem i animującą wszystkie związane z tym wydarzenia jest mgr Iwona Grabalska.

30 stycznia br. w auli Leopoldina  przy

Czytaj więcej...

W dniu 28 stycznia 2016 r. uczniowie klasy 1a gimnazjum oraz 1 ato technikum wzięli udział w niezwykłym koncercie "Gorące rytmy z serca Karaibów". Koncert odbył się w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu, na scenie głównej wystąpił Jose Torres oraz towarzyszący mu muzycy i tancerze z Kuby. Udział w koncercie był nagrodą dla klasy 1a, którea osiągnęła najlepsze wyniki w nauce w I semestrze, a także podziękowaniem dla uczniów gimnazjum, którzy z wielkim

Czytaj więcej...

Dnia 4 grudnia odbył się w naszej szkole Konkurs Talentów. Uczniowie Gimnazjum i Technikum prezentowali swoje talenty w dwóch kategoriach: Śpiew i Taniec. 

2"Wielokulturowi wrocławianie” to miejski projekt, którego celem jest przybliżenie mieszkańcom Wrocławia sylwetek zarówno cudzoziemców mieszkających we Wrocławiu, jak i osób reprezentujących inną kulturę, osób dwukulturowych urodzonych we Wrocławiu, a także osób narażonych na wykluczenie z powodu rasy, religii, koloru skóry czy wieku.

W ramach projektu powstała wystawa, mająca na celu pokazanie, że funkcjonowanie w obszarze mniejszości nie

Czytaj więcej...

wyszukaj

licznik odwiedzin

1722314
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
771
1443
5365
271526
41691
53950
1722314

Your IP: 54.81.139.56
2017-11-22 12:37

bip logo                lacertaplanszoweczkacube