Loading
Dzisiaj jest: 25 Kwiecień 2017    |    Imieniny obchodzą: Marek, Jarosław, Wasyl

VII Międzyszkolny Konkurs Poezji Mówionej i Śpiewanej Czesława Miłosza

31.03.2017 r. w Zespole Szkół nr 3 odbył się VII Międzyszkolny Konkurs Poezji Mówionej i Śpiewanej Czesława Miłosza. Tegoroczna edycja konkursu cieszyła się dużym zainteresowaniem, zgłosiło się 40 uczestników ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Swoją obecnością zaszczycili nas zacni goście: Pan Jerzy Kruk- prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Metalowiec, Pan Robert Grabe- kierownik Rady Osiedla Muchobór Mały, Pani Halina Łuć- Przewodnicząca Rady Osiedla Muchobór Mały oraz Pani Aldona Olechno- Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 28.

W tym roku mieliśmy też wielu sponsorów nagród: Wrocławski Teatr Współczesny oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa Metalowiec- te instytucje sponsorują Konkurs Poezji Czesława Miłosza od I edycji- oraz Teatr Polski, Teatr Capitol, Instytut im. Jerzego Grotowskiego oraz Teatr Lalek.

W jury zasiedli:

Przewodnicząca – Danuta Jankowska – Okoń - wicedyrektor ZS nr 3, polonistka i wieloletnia organizatorka konkursów recytatorskich oraz opiekunka laureatów tych konkursów, twórczyni spektakli młodzieżowych.

Joanna Rudkiewicz - absolwentka Uniwersytetu w Katowicach, pedagog, opiekunka talentów muzycznych, juror m.in. Konkursu – Wrocławski Dzień Talentów Gimnazjalnych.

Beata Rakowska – aktorka teatralna i filmowa, współpracuje z Teatrem Współczesnym i Teatrem Komedia.

Tatiana Drzycimska- dziennikarka, rzecznik prasowy Teatru Współczesnego, koordynator projektów edukacyjnych.

Radosław Kasiukiewicz  - aktor i reżyser Wrocławskiego Teatru Lalek oraz aktor  Teatru Komedia i Teatru Pantomimy. Twórca scenariuszy  teatralnych dla dzieci i młodzieży.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Gimnazjum – poezja mówiona

Miejsce         I           Martyna Kamińska                      GM nr 10

                       II         Karolina Jędraszak                        GM nr 1

                         III      Adam Świerbutowicz                  GM nr 29

 

Gimnazjum – poezja śpiewana

Miejsce         I           Martyna Kowalska            GM nr 13

                        II          Monika Padewska             GM nr 7

                        III         Natalia Andrzejewska      GM nr 18

 

Szkoły ponadgimnazjalne - poezja mówiona

Miejsce         I           Hanna Lewicka                   Liceum Plastyczne

                        II          Daniel Katrycz                    ZS nr 3

                        II          Cezary Wiśniewski            LOXIV

                        III         Martyna Różańska            ZS nr 23

 

Szkoły ponadgimnazjalne - poezja śpiewana

Miejsce         I           Joanna Gaj                          LO XVII

                        II          Barbara Głębocka             LO XII

                        III         Aleksandra Socha              LO VI

 

Wyróżnienia

1. Joanna Kadlewicz                                             GM nr 29

2. Wiktor Socha                                                    GM nr 1

3. Joanna Sztucka                                                 LOXVII

4. Oliwia Domaradzka i Irena Domaradzka   Liceum Katolickie

 

Nagroda publiczności – Daniel Katrycz          ZS nr 3

 

zobacz galerię zdjęć

wyszukaj artykuł

Info Librus

Kalendarz szkolnych imprez

poprzednim miesiącu kwiecień 2017 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 13 1 2
week 14 3 4 5 6 7 8 9
week 15 10 11 12 13 14 15 16
week 16 17 18 19 20 21 22 23
week 17 24 25 26 27 28 29 30
poprzednim miesiącu maj 2017 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 18 1 2 3 4 5 6 7
week 19 8 9 10 11 12 13 14
week 20 15 16 17 18 19 20 21
week 21 22 23 24 25 26 27 28
week 22 29 30 31

Licznik odwiedzin

1411787
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
768
1128
2947
1397971
42871
69084
1411787

Your IP: 107.22.114.194
Server Time: 2017-04-25 16:23:24

bip logo                lacertaplanszoweczka cube