„Mój pierwszy biznes przed 20-tką” oraz klasa o specjalizacji bankowość na Giełdzie Bankowej w Banku PKO BP.

Jak funkcjonuje bank – mogli zobaczyć, wrocławscy uczniowie, uczestnicy Giełdy Bankowej zorganizowanej w ramach 5 edycji Projektu „Mój pierwszy biznes przed 20-tką”.

30 marca w siedzibie Regionalnego Oddziału Detalicznego PKO Banku Polskiego we Wrocławiu (budynek Sky Tower) odbyła się Giełda Bankowa, podczas której młodzież mogła zapoznać się z funkcjonowaniem Banku. W giełdzie uczestniczyli uczniowie klasy 1aTE, której specjalizacja to  bankowość, a nad którą patronat sprawuje  Bank PKO BP. W Giełdzie uczestniczyli także uczniowie biorący udział w Projekcie oraz opiekun Projektu i jednocześnie wychowawczyni klasy Ewa Alonczyk.

Na specjalnie przygotowanych stoiskach pod okiem ekspertów bankowych młodzież dowiedziała się m.in. o innowacyjnych formach płatności, zaletach i formach oszczędzania, formach pozyskiwania kapitału na rozpoczęcie prowadzenia działalności gospodarczej, jak również uzyskała odpowiedź na pytania dotyczące pracy w Banku oraz  możliwościach realizacji staży i praktyk.   Na zakończenie uczniowie uczestniczyli w quizie o bankach i wygrywali nagrody.

Opracowanie: D.Zając, E.Alonczyk

Your IP: 54.198.28.114