• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

W piątek 12.01.2018 r. w naszym Zespole Szkół nr 3 odbyła się Wielka Gala Finału III Międzyszkolnego Konkursu Kaligraficznego. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście- przedstawiciele SM Metalowiec, Dyrektorzy placówek oświatowych, seniorzy Osiedla Muchobór Mały, Uczestnicy konkursu i ich Opiekunowie. Obecnych, w imieniu Pani Dyrektor Małgorzaty Szafoni- Chorbińskiej powitała Pani Dyrektor Beata Ziętek.

Na początku niespodzianka nr 1. Uczniowie z klasy hotelarskiej z naszego Technikum nr 31 zaprezentowali dwa pokazy - mody hotelarskiej i synchronicznej obsługi kelnerskiej. Publiczność nagrodziła występ gromkimi brawami. W dalszej części niespodzianka nr 2. Pan Wojciech Schaffer w tradycyjnym stroju średniowiecznego skryby przybliżył podczas wykładu metody średniowiecznej sztuki pisania. Punkt kulminacyjny uroczystości to też odrobina niespodzianki, bo nikt nie wiedział, kto zdobył główne nagrody. Organizatorki konkursu Pani Dyrektor Beata Ziętek oraz Panie Grażyna Michalik i Zuzanna Tarasek wręczały nagrody (bony do EMPIK-u i vouchery do kina) oraz podziękowania opiekunom. Wszyscy uczestnicy udali się do sali florystycznej na warsztaty sztuki pisania prowadzone przez Pana Wojciecha Schaffera. I tu kolejna niespodzianka. Każdy miał możliwość pisania gęsim piórem, prawdziwym atramentem i na czerpanym papierze. To była przednia zabawa i bardzo ciekawe doświadczenie. W tym czasie Opiekunowie Uczestników byli zaskakiwani kolejnymi niespodziankami. Najpierw uczniowie z klasy turystycznej oprowadzali gości po szkole, prezentując wyposażenie pracowni florystycznej, ekonomicznej, turystycznej oraz Ot! Hotelik, co spotkało się z dużym zaciekawieniem i podziwem zebranych. Na koniec swoje umiejętności kulinarne zaprezentowali uczniowie z klasy gastronomicznej, którzy zaprosili gości do specjalnej restauracji na przygotowany przez siebie poczęstunek-to też niespodzianka. Podczas gdy finaliści konkursu uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez Pana Wojciecha Scheffera ich Opiekunowie, Rodzice i zaproszeni Goście spędzili czas przy kawie na miłych rozmowach.

Impreza była bardzo udana, spotkała się z wieloma podziękowaniami i słowami uznania. Dla Organizatorów konkursu spotkanie z miłośnikami, już przecież (nie) Zapomnianej Sztuki Kaligrafii, było fantastycznym przeżyciem, a obcowanie z pięknie napisanymi tekstami wspaniałym doznaniem estetycznym. Wszystkie nagrodzone prace i zakwalifikowane na wystawę można oglądać jeszcze do końca lutego w holu naszego Zespołu Szkół nr 3, później zostaną zawieszone w specjalnej galerii na korytarzu.

Już teraz cieszymy się na IV Międzyszkolny Konkurs Kaligraficzny, który odbędzie się w przyszłym roku. Do zobaczenia!

wyszukaj

licznik odwiedzin

2548720
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
80
3048
8727
1086980
53553
95605
2548720

Your IP: 54.235.48.106
2018-11-21 00:41

bip logo                lacertaplanszoweczkacube